Sprzedaj przeterminowaną fakturę

Sprzedaż faktury to sposób na szybką gotówkę oraz dobry sposób na niesolidnych płatników. Nie jest to przy tym windykacja a Twoje koszty zależą wyłącznie od Ciebie! Wszyscy wiemy, że większość firm ma problemy z zatorami płatniczymi. Zatory tworzą się z prostego powodu, pierwszy nie płaci, przez co kolejny nie płaci następnemu itd.. znacie to? Parę miesięcy temu kilka dużych firm z branży budowlanej wymyśliło genialny sposób na rozwiązanie tego problemu. Co ważne sposób szybki i bezpłatny! Otóż… każdy z nas może "chcieć" sprzedać faktury. To prawda, każda firma może sprzedać fakturę innej firmie a ta może rozliczyć ją kompensatą.. Takie możliwości daje nam ustawa o działalności gospodarczej. W ten oto sposób powstał portal www.dlugi.info Na tym portalu można bezpłatnie chcieć sprzedać faktury, za które nie możecie odzyskać pieniędzy.
Jak to działa?

  1. Rejestrujesz się na dlugi.espedytor.pl ( za darmo!)
  2. Wystawiasz fakturę, jak masz Tel komórkowy dłużnika możesz podać ten numer, w takim wypadku dłużnik dostanie informację SMS ( za darmo!) I dowie się, że jego faktura jest publicznie wystawiona w Internecie.
  3. Co ważne możesz ukryć dane wystawcy, aby się nie wstydzić przed kolegami i rodziną, że masz taki problem!
  4. Wystawiona faktura pozycjonuje się w wyszukiwarkach, każdy znajomy, rodzina, koledzy może dowiedzieć się, że Twój dłużnik jest nierzetelnym partnerem
  5. Co ważne, bazę ofert przeglądają inne firmy, taki dłużnik nie dostanie części na przelew w hurtowniach motoryzacyjnych, nie dostanie na przelew paliwa, generalnie żadna firma nie będzie chętna dawać przelew komuś, kto nie płaci w terminie!
  6. Co ważne, bazę ofert przeglądają firmy, które szukają usług transportowych!
  7. Przykładowo fabryka styropianu potrzebuje 250-300 kursów miesięcznie, często poszukuje transportu na wolnym rynku … w takim wypadku MOŻE KUPIĆ OD CIEBIE TE FAKTURY I ROZLICZYĆ JE KOMPENSATĽ Z DŁUŻNIKIEM. Jak to wygląda… firma X zalega Tobie 5tyś. + 1 tyś. zł odsetek… musisz iść do sądu, ponosić koszty i czekać miesiącami na działania komornika… możesz też - wystawić fakturę na giełdę - jak się zgłosi kupiec sprzedać taką fakturę np. za 4500zł ( pieniądze dzisiaj zamiast za rok, sam decydujesz, co się bardziej opłaca) - fabryka, która kupiła fakturę, bierze firmę X i zleca jej transporty - po transportach firma X wystawia fakturę np. na 10tyś - fabryka od faktury odlicza 6tyś zł kompensatą, 4tyś przelewa i Ty się cieszysz, bo masz 4, 5tyś szybko, fabryka się cieszy, bo zarobiła 1, 5tyś na czysto, dłużnik ma nauczkę, że warto płacić w terminie.
  8. Dodatkowo, każda firma może zostać partnerem portalu i bezpłatnie umieścić swoje logo na giełdzie, dzięki temu mamy narzędzie motywujące już podczas rozmów "jak się nie dogadamy wystawię Cię na dlugi.info i będziesz mieć problem, więc się dogadajmy".
  9. Każda firma może sobie wyrobić darmową pieczątkę informacyjną i używać jej na każdej fakturze przelewowej.
Na koniec polecam także używanie bazy danych tej giełdy. SPRAWDZAJ CZY FIRMA, KTÓRA CI ZLECA TRANSPORT JEST TAM WYSTAWIONA! Przecież jak się okaże, że składy budowlane, albo fabryka, która zleca Ci transport, zalega np. 100tyś 300 dni po terminie …. To, jakie są szanse, że Ci terminowo zapłaci? Warto sprawdzać czy zleceniodawca jest na dlugi.info Zarejestruj się już teraz i rozwiąż bezpłatnie problemy płatnicze! Uwaga, jeśli masz "stare" problemy, np. faktury z przed kilku lat, także możesz je wystawić na giełdzie. W takim wypadku po odzyskaniu pieniędzy portal pobierze 5% prowizji za usunięcie faktury. Jednym słowem… do 2 lat po terminie płatności faktury WSZYSTKO JEST BEZPŁATNE Powyżej 2 lat po terminie płatności faktury, po odzyskaniu pieniędzy portal pobiera 5% prowizji. Jak faktura zbliża się do 2 lat po terminie, portal pyta, co robimy z fakturą, czy ją usuwamy bezpłatnie, czy zostawiamy na portalu.

Zobacz też co pisze na ten temat prasa: Artykuł w Wyborczej